Ardara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ardara
Qytet
noform
Pamje nga Ardara
Vendndodhja
 Ardara is located in Itali
 Ardara
 Ardara
40°37′19″V 8°48′36″L / 40.622°V 8.810°L / 40.622; 8.810Koordinatat: 40°37′19″V 8°48′36″L / 40.622°V 8.810°L / 40.622; 8.810
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.19 km2
Lartësia 296 m (m.n.d.)
Popullsia 782 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ardara (Àldara) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 38.19 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 296 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 782 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ardara – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale