Palau (Italia)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Palau
Qytet
noform
Pamje nga Palau (Italia)
Vendndodhja
 Palau is located in Itali
 Palau
 Palau
41°10′59″V 9°22′59″L / 41.183°V 9.383°L / 41.183; 9.383Koordinatat: 41°10′59″V 9°22′59″L / 41.183°V 9.383°L / 41.183; 9.383
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.44 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 4.209 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07020
Prefiksi   0789
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Palau (Lu Palàu) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 44.44 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 5 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.209 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Palau – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale