Putifigari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Putifigari
Qytet
noform
Pamje nga Putifigari
Vendndodhja
 Putifigari is located in Itali
 Putifigari
 Putifigari
40°33′40″V 8°27′36″L / 40.561°V 8.460°L / 40.561; 8.460Koordinatat: 40°33′40″V 8°27′36″L / 40.561°V 8.460°L / 40.561; 8.460
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.1 km2
Lartësia 267 m (m.n.d.)
Popullsia 729 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07040
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Putifigari (Potuvìgari) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 53.1 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 267 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 729 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]