Santa Teresa Gallura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Santa Teresa Gallura
Qytet
noform
Pamje nga Santa Teresa Gallura
Vendndodhja
 Santa Teresa Gallura is located in Itali
 Santa Teresa Gallura
 Santa Teresa Gallura
41°14′20″V 9°11′17″L / 41.239°V 9.188°L / 41.239; 9.188Koordinatat: 41°14′20″V 9°11′17″L / 41.239°V 9.188°L / 41.239; 9.188
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102.29 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 5.277 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09017
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Santa Teresa Gallura (Lungòni, Lungòne) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 102.29 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 40 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 5.277 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]