Bottidda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Bottidda
Qytet
Vendndodhja
 Bottidda is located in Itali
 Bottidda
 Bottidda
40°23′31″V 9°00′29″L / 40.392°V 9.008°L / 40.392; 9.008Koordinatat: 40°23′31″V 9°00′29″L / 40.392°V 9.008°L / 40.392; 9.008
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.71 km2
Lartësia 396 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Bottidda (Bòtidda) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 33.71 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 396 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 694 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]