Muros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Muros
Qytet
Vendndodhja
 Muros is located in Itali
 Muros
 Muros
40°40′41″V 8°37′01″L / 40.678°V 8.617°L / 40.678; 8.617Koordinatat: 40°40′41″V 8°37′01″L / 40.678°V 8.617°L / 40.678; 8.617
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.23 km2
Lartësia 305 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Muros (Mùros) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 11.23 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 305 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 852 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Muros – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale