Thiesi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Thiesi
Qytet
noform
Pamje nga Thiesi
Vendndodhja
 Thiesi is located in Itali
 Thiesi
 Thiesi
40°31′30″V 8°42′58″L / 40.525°V 8.716°L / 40.525; 8.716Koordinatat: 40°31′30″V 8°42′58″L / 40.525°V 8.716°L / 40.525; 8.716
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.25 km2
Lartësia 461 m (m.n.d.)
Popullsia 2.986 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07047
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Thiesi (Tièsi) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 63.25 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 461 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.986 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Thiesi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale