Siligo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Siligo
Qytet
noform
Pamje nga Siligo
Vendndodhja
 Siligo is located in Itali
 Siligo
 Siligo
40°34′30″V 8°43′37″L / 40.575°V 8.727°L / 40.575; 8.727Koordinatat: 40°34′30″V 8°43′37″L / 40.575°V 8.727°L / 40.575; 8.727
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.45 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 877 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07040
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Siligo (Sìligo) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 43.45 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 400 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 877 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Siligo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale