Cossoine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Cossoine
Qytet
noform
Pamje nga Cossoine
Vendndodhja
 Cossoine is located in Itali
 Cossoine
 Cossoine
40°25′48″V 8°42′54″L / 40.430°V 8.715°L / 40.430; 8.715Koordinatat: 40°25′48″V 8°42′54″L / 40.430°V 8.715°L / 40.430; 8.715
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.17 km2
Lartësia 529 m (m.n.d.)
Popullsia 851 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Cossoine (Cossoìne) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 39.17 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 529 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 851 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]