Trinità d'Agultu e Vignola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Trinità d'Agultu e Vignola
Qytet
Vendndodhja
 Trinità d'Agultu e Vignola is located in Itali
 Trinità d'Agultu e Vignola
 Trinità d'Agultu e Vignola
40°59′06″V 8°54′50″L / 40.985°V 8.914°L / 40.985; 8.914Koordinatat: 40°59′06″V 8°54′50″L / 40.985°V 8.914°L / 40.985; 8.914
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 134 km2
Lartësia 365 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Trinità d'Agultu e Vignola (La Trinitàie Vignòla) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 134 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 365 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.245 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]