Bultei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Bultei
Qytet
noform
Pamje nga Bultei
Vendndodhja
 Bultei is located in Itali
 Bultei
 Bultei
40°27′25″V 9°03′40″L / 40.457°V 9.061°L / 40.457; 9.061Koordinatat: 40°27′25″V 9°03′40″L / 40.457°V 9.061°L / 40.457; 9.061
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 96.83 km2
Lartësia 509 m (m.n.d.)
Popullsia 950 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Bultei (Urtèi) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 96.83 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 509 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 950 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bultei – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale