Bonnanaro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Bonnanaro
Qytet
noform
Pamje nga Bonnanaro
Vendndodhja
 Bonnanaro is located in Itali
 Bonnanaro
 Bonnanaro
40°31′59″V 8°45′43″L / 40.533°V 8.762°L / 40.533; 8.762Koordinatat: 40°31′59″V 8°45′43″L / 40.533°V 8.762°L / 40.533; 8.762
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.84 km2
Lartësia 405 m (m.n.d.)
Popullsia 977 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07043
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Bonnanaro (Bunnànnaru) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 21.84 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 405 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 977 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]