Calangianus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Calangianus
Qytet
noform
Pamje nga Calangianus
Vendndodhja
 Calangianus is located in Itali
 Calangianus
 Calangianus
40°55′19″V 9°11′38″L / 40.922°V 9.194°L / 40.922; 9.194Koordinatat: 40°55′19″V 9°11′38″L / 40.922°V 9.194°L / 40.922; 9.194
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 126.35 km2
Lartësia 518 m (m.n.d.)
Popullsia 4.121 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07023
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Calangianus (Caragnàni, Calanzànos) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 126.35 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 518 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.121 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]