Nule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Nule
Qytet
noform
Pamje nga Nule
Vendndodhja
 Nule is located in Itali
 Nule
 Nule
40°27′40″V 9°11′20″L / 40.461°V 9.189°L / 40.461; 9.189Koordinatat: 40°27′40″V 9°11′20″L / 40.461°V 9.189°L / 40.461; 9.189
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.95 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 1.380 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Nule (Nule) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 51.95 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 650 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.380 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Nule – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale