Golfo Aranci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Golfo Aranci
Qytet
Vendndodhja
 Golfo Aranci is located in Itali
 Golfo Aranci
 Golfo Aranci
41°00′11″V 9°36′50″L / 41.003°V 9.614°L / 41.003; 9.614Koordinatat: 41°00′11″V 9°36′50″L / 41.003°V 9.614°L / 41.003; 9.614
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.43 km2
Lartësia 19 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0789
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Golfo Aranci (Fìgari) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 37.43 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 19 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.452 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]