Valledoria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Valledoria
Qytet
noform
Pamje nga Valledoria
Vendndodhja
 Valledoria is located in Itali
 Valledoria
 Valledoria
40°55′41″V 8°49′26″L / 40.928°V 8.824°L / 40.928; 8.824Koordinatat: 40°55′41″V 8°49′26″L / 40.928°V 8.824°L / 40.928; 8.824
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.95 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 4.319 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07039
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Valledoria (Codaruìna) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 25.95 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 16 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.319 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]