Laerru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Laerru
Qytet
noform
Pamje nga Laerru
Vendndodhja
 Laerru is located in Itali
 Laerru
 Laerru
40°49′01″V 8°50′06″L / 40.817°V 8.835°L / 40.817; 8.835Koordinatat: 40°49′01″V 8°50′06″L / 40.817°V 8.835°L / 40.817; 8.835
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.85 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Popullsia 906 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07030
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Laerru (Laèrru) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 19.85 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 165 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 906 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Laerru – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale