Castelsardo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Castelsardo
Qytet
noform
Pamje nga Castelsardo
Vendndodhja
 Castelsardo is located in Itali
 Castelsardo
 Castelsardo
40°54′50″V 8°42′43″L / 40.914°V 8.712°L / 40.914; 8.712Koordinatat: 40°54′50″V 8°42′43″L / 40.914°V 8.712°L / 40.914; 8.712
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.34 km2
Lartësia 114 m (m.n.d.)
Popullsia 5.954 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07031
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Castelsardo (Calthèddu, CastèdduSardu) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 43.34 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 114 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 5.954 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]