Budoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Budoni
Qytet
noform
Pamje nga Budoni
Vendndodhja
 Budoni is located in Itali
 Budoni
 Budoni
40°42′11″V 9°42′25″L / 40.703°V 9.707°L / 40.703; 9.707Koordinatat: 40°42′11″V 9°42′25″L / 40.703°V 9.707°L / 40.703; 9.707
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.28 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 5.148 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Budoni (Budùne, Budùni) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 54.28 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 16 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 5.148 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Budoni – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale