Benetutti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Benetutti
Qytet
noform
Pamje nga Benetutti
Vendndodhja
 Benetutti is located in Itali
 Benetutti
 Benetutti
40°27′22″V 9°10′05″L / 40.456°V 9.168°L / 40.456; 9.168Koordinatat: 40°27′22″V 9°10′05″L / 40.456°V 9.168°L / 40.456; 9.168
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94.45 km2
Lartësia 406 m (m.n.d.)
Popullsia 1.862 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Benetutti (Benetùtti) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 94.45 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 406 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.862 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]