Berchidda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Berchidda
Qytet
Vendndodhja
 Berchidda is located in Itali
 Berchidda
 Berchidda
40°47′06″V 9°09′54″L / 40.785°V 9.165°L / 40.785; 9.165Koordinatat: 40°47′06″V 9°09′54″L / 40.785°V 9.165°L / 40.785; 9.165
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 201.88 km2
Lartësia 290 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Berchidda (Belchìdda, Bilchìdda) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 201.88 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 290 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.773 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]