Villanova Monteleone

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villanova Monteleone
Qytet
noform
Pamje nga Villanova Monteleone
Vendndodhja
 Villanova Monteleone is located in Itali
 Villanova Monteleone
 Villanova Monteleone
40°30′11″V 8°28′12″L / 40.503°V 8.470°L / 40.503; 8.470Koordinatat: 40°30′11″V 8°28′12″L / 40.503°V 8.470°L / 40.503; 8.470
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 202.68 km2
Lartësia 567 m (m.n.d.)
Popullsia 2.304 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07019
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villanova Monteleone (Biddanòa Monteleòne) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 202.68 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 567 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.304 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]