Tergu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Tergu
Qytet
noform
Pamje nga Tergu
Vendndodhja
 Tergu is located in Itali
 Tergu
 Tergu
40°51′50″V 8°42′43″L / 40.864°V 8.712°L / 40.864; 8.712Koordinatat: 40°51′50″V 8°42′43″L / 40.864°V 8.712°L / 40.864; 8.712
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.88 km2
Lartësia 284 m (m.n.d.)
Popullsia 595 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07030
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Tergu (Zèlgu) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 36.88 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 284 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 595 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Tergu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale