Bessude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Bessude
Qytet
noform
Pamje nga Bessude
Vendndodhja
 Bessude is located in Itali
 Bessude
 Bessude
40°33′11″V 8°43′44″L / 40.553°V 8.729°L / 40.553; 8.729Koordinatat: 40°33′11″V 8°43′44″L / 40.553°V 8.729°L / 40.553; 8.729
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.79 km2
Lartësia 447 m (m.n.d.)
Popullsia 410 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07040
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Bessude (Bessùde) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 26.79 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 447 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 410 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bessude – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale