Padru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Padru
Qytet
noform
Pamje nga Padru
Vendndodhja
 Padru is located in Itali
 Padru
 Padru
40°45′58″V 9°30′58″L / 40.766°V 9.516°L / 40.766; 9.516Koordinatat: 40°45′58″V 9°30′58″L / 40.766°V 9.516°L / 40.766; 9.516
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 158 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 2.121 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07020
Prefiksi   0789
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Padru (Pàdru, Pàtru) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 158 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 160 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.121 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Padru – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale