Codrongianos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Codrongianos
Qytet
noform
Pamje nga Codrongianos
Vendndodhja
 Codrongianos is located in Itali
 Codrongianos
 Codrongianos
40°39′25″V 8°40′52″L / 40.657°V 8.681°L / 40.657; 8.681Koordinatat: 40°39′25″V 8°40′52″L / 40.657°V 8.681°L / 40.657; 8.681
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.39 km2
Lartësia 317 m (m.n.d.)
Popullsia 1.309 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07040
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Codrongianos (Codronzànu, Codronzànos) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 30.39 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 317 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.309 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]