Nughedu San Nicolò

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Nughedu San Nicolò
Qytet
noform
Pamje nga Nughedu San Nicolò
Vendndodhja
 Nughedu San Nicolò is located in Itali
 Nughedu San Nicolò
 Nughedu San Nicolò
40°33′22″V 9°01′16″L / 40.556°V 9.021°L / 40.556; 9.021Koordinatat: 40°33′22″V 9°01′16″L / 40.556°V 9.021°L / 40.556; 9.021
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.89 km2
Lartësia 577 m (m.n.d.)
Popullsia 819 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Nughedu San Nicolò (Nughèdu) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 67.89 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 577 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 819 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]