Santa Maria Coghinas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Santa Maria Coghinas
Qytet
noform
Pamje nga Santa Maria Coghinas
Vendndodhja
 Santa Maria Coghinas is located in Itali
 Santa Maria Coghinas
 Santa Maria Coghinas
40°54′11″V 8°52′05″L / 40.903°V 8.868°L / 40.903; 8.868Koordinatat: 40°54′11″V 8°52′05″L / 40.903°V 8.868°L / 40.903; 8.868
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.97 km2
Lartësia 21 m (m.n.d.)
Popullsia 1.389 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Santa Maria Coghinas (Cuzìna) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 22.97 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 21 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.389 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]