Telti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Telti
Qytet
noform
Pamje nga Telti
Vendndodhja
 Telti is located in Itali
 Telti
 Telti
40°52′59″V 9°21′00″L / 40.883°V 9.350°L / 40.883; 9.350Koordinatat: 40°52′59″V 9°21′00″L / 40.883°V 9.350°L / 40.883; 9.350
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 83.25 km2
Lartësia 326 m (m.n.d.)
Popullsia 2.304 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07020
Prefiksi   0789
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Telti (Tèlti) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 83.25 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 326 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.304 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Telti – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale