Banari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Banari
Qytet
noform
Pamje nga Banari
Vendndodhja
 Banari is located in Itali
 Banari
 Banari
40°34′12″V 8°41′56″L / 40.570°V 8.699°L / 40.570; 8.699Koordinatat: 40°34′12″V 8°41′56″L / 40.570°V 8.699°L / 40.570; 8.699
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.25 km2
Lartësia 419 m (m.n.d.)
Popullsia 580 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07040
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Banari (Bànari) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 21.25 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 419 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 580 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Banari – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale