Padria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Padria
Qytet
noform
Pamje nga Padria
Vendndodhja
 Padria is located in Itali
 Padria
 Padria
40°23′42″V 8°37′48″L / 40.395°V 8.630°L / 40.395; 8.630Koordinatat: 40°23′42″V 8°37′48″L / 40.395°V 8.630°L / 40.395; 8.630
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.39 km2
Lartësia 304 m (m.n.d.)
Popullsia 633 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07015
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Padria (Pàdria) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 48.39 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 304 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 633 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Padria – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale