Martis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Martis
Qytet
noform
Pamje nga Martis
Vendndodhja
 Martis is located in Itali
 Martis
 Martis
40°46′41″V 8°48′29″L / 40.778°V 8.808°L / 40.778; 8.808Koordinatat: 40°46′41″V 8°48′29″L / 40.778°V 8.808°L / 40.778; 8.808
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.96 km2
Lartësia 295 m (m.n.d.)
Popullsia 517 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07030
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Martis (Màltis, Màlti) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 22.96 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 295 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 517 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Martis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale