Sant'Antonio di Gallura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Sant'Antonio di Gallura
Qytet
noform
Pamje nga Sant'Antonio di Gallura
Vendndodhja
 Sant'Antonio di Gallura is located in Itali
 Sant'Antonio di Gallura
 Sant'Antonio di Gallura
40°59′28″V 9°18′04″L / 40.991°V 9.301°L / 40.991; 9.301Koordinatat: 40°59′28″V 9°18′04″L / 40.991°V 9.301°L / 40.991; 9.301
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81.69 km2
Lartësia 354 m (m.n.d.)
Popullsia 1.520 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Sant'Antonio di Gallura (Sant'Antòni di Caragnàni, Sant'Antòni de Calanzànos) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 81.69 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 354 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.520 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]