Pozzomaggiore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Pozzomaggiore
Qytet
noform
Pamje nga Pozzomaggiore
Vendndodhja
 Pozzomaggiore is located in Itali
 Pozzomaggiore
 Pozzomaggiore
40°23′49″V 8°39′32″L / 40.397°V 8.659°L / 40.397; 8.659Koordinatat: 40°23′49″V 8°39′32″L / 40.397°V 8.659°L / 40.397; 8.659
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 78.77 km2
Lartësia 438 m (m.n.d.)
Popullsia 2.617 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07018
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Pozzomaggiore (Pottumajòre, Pottumaggiòre) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 78.77 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 438 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.617 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]