Semestene

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Semestene
Qytet
noform
Pamje nga Semestene
Vendndodhja
 Semestene is located in Itali
 Semestene
 Semestene
40°23′53″V 8°43′30″L / 40.398°V 8.725°L / 40.398; 8.725Koordinatat: 40°23′53″V 8°43′30″L / 40.398°V 8.725°L / 40.398; 8.725
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.58 km2
Lartësia 405 m (m.n.d.)
Popullsia 157 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Semestene (Semèstene) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 39.58 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 405 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 157 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]