Erula

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Erula
Qytet
noform
Pamje nga Erula
Vendndodhja
 Erula is located in Itali
 Erula
 Erula
40°47′31″V 8°56′35″L / 40.792°V 8.943°L / 40.792; 8.943Koordinatat: 40°47′31″V 8°56′35″L / 40.792°V 8.943°L / 40.792; 8.943
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.31 km2
Lartësia 457 m (m.n.d.)
Popullsia 745 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07030
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Erula (Èrula) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 39.31 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 457 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 745 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Erula – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale