La Maddalena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 La Maddalena
Qytet
noform
Pamje nga La Maddalena
Vendndodhja
 La Maddalena is located in Itali
 La Maddalena
 La Maddalena
41°12′50″V 9°24′29″L / 41.214°V 9.408°L / 41.214; 9.408Koordinatat: 41°12′50″V 9°24′29″L / 41.214°V 9.408°L / 41.214; 9.408
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.01 km2
Lartësia 19 m (m.n.d.)
Popullsia 11.246 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07020-24
Prefiksi   0789
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


La Maddalena (A Madalèna, Sa Madalèna) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 52.01 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 19 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 11.246 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]