Buddusò

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Buddusò
Qytet
noform
Pamje nga Buddusò
Vendndodhja
 Buddusò is located in Itali
 Buddusò
 Buddusò
40°34′41″V 9°15′29″L / 40.578°V 9.258°L / 40.578; 9.258Koordinatat: 40°34′41″V 9°15′29″L / 40.578°V 9.258°L / 40.578; 9.258
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 176.84 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 3.871 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07020
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Buddusò (Buddusò) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 176.84 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 700 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.871 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]