Aggius

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Aggius
Qytet
Vendndodhja
 Aggius is located in Itali
 Aggius
 Aggius
40°55′44″V 9°03′50″L / 40.929°V 9.064°L / 40.929; 9.064Koordinatat: 40°55′44″V 9°03′50″L / 40.929°V 9.064°L / 40.929; 9.064
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 86.31 km2
Lartësia 514 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Aggius (Àggju) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 86.31 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 514 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.504 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aggius – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale