Tempio Pausania

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Tempio Pausania
Qytet
noform
Pamje nga Tempio Pausania
Vendndodhja
 Tempio Pausania is located in Itali
 Tempio Pausania
 Tempio Pausania
40°54′04″V 9°06′14″L / 40.901°V 9.104°L / 40.901; 9.104Koordinatat: 40°54′04″V 9°06′14″L / 40.901°V 9.104°L / 40.901; 9.104
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 210.82 km2
Lartësia 566 m (m.n.d.)
Popullsia 14.159 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07029
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Tempio Pausania (Tèmpiu) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 210.82 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 566 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 14.159 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]