Florinas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Florinas
Qytet
noform
Pamje nga Florinas
Vendndodhja
 Florinas is located in Itali
 Florinas
 Florinas
40°39′00″V 8°39′58″L / 40.650°V 8.666°L / 40.650; 8.666Koordinatat: 40°39′00″V 8°39′58″L / 40.650°V 8.666°L / 40.650; 8.666
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.06 km2
Lartësia 417 m (m.n.d.)
Popullsia 1.538 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07030
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Florinas (Fiolìnas) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 36.06 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 417 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.538 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]