Cheremule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Cheremule
Qytet
noform
Pamje nga Cheremule
Vendndodhja
 Cheremule is located in Itali
 Cheremule
 Cheremule
40°30′18″V 8°43′26″L / 40.505°V 8.724°L / 40.505; 8.724Koordinatat: 40°30′18″V 8°43′26″L / 40.505°V 8.724°L / 40.505; 8.724
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.25 km2
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Popullsia 434 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07040
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Cheremule (Cherèmule) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 24.25 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 540 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 434 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]