Sennori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Sennori
Qytet
noform
Pamje nga Sennori
Vendndodhja
 Sennori is located in Itali
 Sennori
 Sennori
40°47′20″V 8°35′42″L / 40.789°V 8.595°L / 40.789; 8.595Koordinatat: 40°47′20″V 8°35′42″L / 40.789°V 8.595°L / 40.789; 8.595
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.34 km2
Lartësia 277 m (m.n.d.)
Popullsia 7.281 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07036
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Sennori (Sènnaru, Sènnari) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 31.34 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 277 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 7.281 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sennori – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale