Badesi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Badesi
Qytet
noform
Pamje nga Badesi
Vendndodhja
 Badesi is located in Itali
 Badesi
 Badesi
40°57′54″V 8°52′59″L / 40.965°V 8.883°L / 40.965; 8.883Koordinatat: 40°57′54″V 8°52′59″L / 40.965°V 8.883°L / 40.965; 8.883
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.3 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Popullsia 1.849 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07030
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Badesi (Badèsi) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 31.3 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 102 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.849 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Badesi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale