Ştefan cel Mare (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ştefan cel Mare (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Ştefan cel Mare (Argeş) is located in Rumania
Ştefan cel Mare (Argeş)
Ştefan cel Mare (Argeş)

Koordinatat: 44°27′0″V 25°14′0″L / 44.45000°V 25.23333°L / 44.45000; 25.23333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.53 [1] km2
Popullsia 2488 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Ştefan cel Mare dhe Glavacioc
Koordinatat 44° 27′ 0″ Veri

25° 14′ 0″ Lindje

Ştefan cel Mare (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2488 banorësh dhe sipërfaqe 37.53 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Ştefan cel Mare dhe Glavacioc.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)