Miceşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miceşti
Komunë
Vendndodhja
Miceşti is located in Rumania
Miceşti
Miceşti

Koordinatat: 44°57′0″V 24°52′0″L / 44.95000°V 24.86667°L / 44.95000; 24.86667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.00 [1] km2
Popullsia 4377 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Branzari, Miceşti, Păuleasca, Purcăreni
Koordinatat 44° 57′ 0″ Veri

24° 52′ 0″ Lindje

Miceşti është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4377 banorësh dhe sipërfaqe 44.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Branzari, Miceşti, Păuleasca, Purcăreni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)