Leordeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leordeni
Komunë
Vendndodhja
Leordeni is located in Rumania
Leordeni
Leordeni

Koordinatat: 44°47′0″V 25°7′0″L / 44.78333°V 25.11667°L / 44.78333; 25.11667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 5861 [1] banorë
Nr. fshatrave 10
Fshatrat Baila, Budisteni, Carciumaresti, Ciulnita, Cotu Malului, Glimbocata, Glodu, Leordeni, Moara Mocanului, Schitu Scoicesti
Koordinatat 44° 47′ 0″ Veri

25° 7′ 0″ Lindje

Leordeni është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 5861 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 10 fshatrave: Baila, Budisteni, Carciumaresti, Ciulnita, Cotu Malului, Glimbocata, Glodu, Leordeni, Moara Mocanului, Schitu Scoicesti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)