Jump to content

Aninoasa (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Aninoasa (Argeş)
Popullsia
 • Gjithsej3.314

Aninoasa (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3.314 banorësh dhe sipërfaqe 57,57 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Aninoasa, Broşteni dhe Slănicul.