Aninoasa (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aninoasa (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Aninoasa (Argeş) is located in Rumania
Aninoasa (Argeş)
Aninoasa (Argeş)

Koordinatat: 44°50′0″V 23°16′0″L / 44.83333°V 23.26667°L / 44.83333; 23.26667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.57 [1] km2
Popullsia 3314 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Aninoasa, Broşteni dhe Slănicul
Koordinatat 44° 50′ 0″ Veri

23° 16′ 0″ Lindje

Aninoasa (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3.314 banorësh dhe sipërfaqe 57,57 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Aninoasa, Broşteni dhe Slănicul.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)