Corbi (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corbi (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Corbi (Argeş) is located in Rumania
Corbi (Argeş)
Corbi (Argeş)

Koordinatat: 44°59′0″V 24°29′0″L / 44.98333°V 24.48333°L / 44.98333; 24.48333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59.60 [1] km2
Popullsia 4240 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Corbi, Corbşori, Jgheaburi, Poduri, Poenarei, Stăneşti
Koordinatat 44° 59′ 0″ Veri

24° 29′ 0″ Lindje

Corbi (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4240 banorësh dhe sipërfaqe 59.60 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Corbi, Corbşori, Jgheaburi, Poduri, Poenarei, Stăneşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)