Mărăcineni (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mărăcineni (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Mărăcineni (Argeş) is located in Rumania
Mărăcineni (Argeş)
Mărăcineni (Argeş)

Koordinatat: 44°54′0″V 24°53′0″L / 44.90000°V 24.88333°L / 44.90000; 24.88333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 4927 [1] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Argeşelu dhe Mărăcineni
Koordinatat 44° 54′ 0″ Veri

24° 53′ 0″ Lindje

Mărăcineni (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4927 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Argeşelu dhe Mărăcineni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)